Фрайбург с ново равенство

Фрайбург записа четвърто равенство в последните си пет мача в Бундеслигата, след като завърши 1:1 в домакинството си на Херта. Винченцо Грифо откри резултата в 52-ата минута, а Джесик Нканкам изравни в 77-ата.

Тимът на Кристиан Щрайх запази четвъртото си място поради провала на РБ Лайпциг, който загуби с 0:3 от Майнц. Топката пък е добра за берлинчани, които се борят за оцеляване.

Херта се държеше равностойно първия половин час и не допускаше сериозни опасности пред вратата си. Пред Доди Лукебакио се откри най-добрата възможност през първото полувреме. неговият удар с глава прати топката малко над вратата на домакините.

Фрайбург поведе в 52-ата минута, когато удар от фал на Грихо бе отклонен от Джегерджи и топката се озова в мрежата. Егещайн и Сидилия пропуснаха двоен шанс да удвоят преднината, а гостите отговориха със светкавична контраатака, при която Флекен спря Лукебакио. Херта продължи да създава положения, а влизането на Нганкам направи гостите още по-опасни. Именно младият германец изравни в 77-ата минута. Малко преди края резервата на Фрайбург Нилс Петерсен можеше да донесе победата на своя тим, но топката мина на сантиметри от вратата.