Леверкузен продължи победния си ход и срещу Шалке

Отборът на Байер (Леверкузен) записа шеста поредна победа във всички турнири, след като спечели визитата си на Шалке 04 с убедителното 3:0 в двубой от 26-ия кръг на Бундеслигата. По този начин беше прекъсната серията на “кралскосините” от осем срещи без загуба.

Макар и да не липсваха положения през първата част, и трите попадения дойдоха след почивката. В 50-ата минута Джереми Фримпонг откри резултата след асистенция на Муса Диаби. В 61-вата Флориан Виртц комбинира с Амин Адли и удвои преднината на “аспирините”. В началото на добавеното време Сардар Азмун засече с глава центриране на Диаби и оформи крайното 3:1 в полза на гостите.

Така Байер (Леверкузен) събра 40 точки и се изкачи на седмото място в класирането, изпреварвайки Майнц 05 само с по-добрата си голова разлика. Шалке 04 е на предпоследното 17-о място с 21 пункта или само на един от спасителната 15-а позиция, заета от Хофенхайм.