Втора победа за Академик Пд в НБЛ

Академик Пловдив се наложи с 92:72 (17:22, 27:22, 23:14, 25:14) над Берое като домакин в мач от 12-ия кръг на НБЛ. Победата е едва втора за тима на Йордан Янков, който има и девет поражения от началото на сезона. Старозагорци пък са с баланс 5-6.

Мачът в Пловдив изобщо не започна добре за домакините, които след 10 минути игра вече изоставаха с 5 точки от съперника си. Те обаче успяха да наваксат пасива през втората четвърт и на почивката двата отбора се оттеглиха при равен резултат. След паузата баскетболистите на Академик наложиха темпото си и бързо поведоха с 9 точки, към които добавиха още 11 в последната част и се поздравиха с победата.