Румънци нанесоха пета загуба на Рилски спортист във ФИБА Къп

Румънският Орадя нанесе пето поредно поражение на Рилски спортист, побеждавайки българския тим с 90:62 (29:13, 21:18, 19:18, 21:13) като гост в мач от петия кръг на група „Е“ от турнира ФИБА Къп.

Срещата в Самоков започна ударно за гостите, които на практика решиха крайния изход след силни първи 10 минути, в които си осигуриха аванс от 16 точки. Въпреки равностойните втора и трета част, баскетболистите на Людмил Хаджисотиров не успяха да намерят темпото си и да притиснат съперника. В последната четвърт гостите отново доминираха на паркета и просто увеличаваха разликата.

Брендън Рандолф вкара 17 точки за Рилски спотртист, с дабъл-дабъл се разписа Димаджио Уигинс – 16 точки и 12 борби, а 9 точки добави Васил Попов.

За Орадя най-резултатен беше Ерик Нийл с 16 точки.