Рубльов се класира за четвъртфиналите на "Ролан Гарос" след отказване на Яник Синер

Поставеният под номер 7 в схемата Андрей Рубльов се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис, след като съперникът му Яник Синер от Италия се отказа заради контузия. Руснакът, който се състезава под неутрален флаг, водеше с 1:6, 6:4, 2:0, когато италианецът не успя да продължи срещата. Двамата играха час и 23 минути на корта, а това е стара контузия на Синер, която се обади по време на мача.

В следващия кръг Андрей Рубльов чака победителя от мача между сънародника си Даниил Медведев и Марин Чилич.

Първият сет въобще не предвиждаше подобен развой, като Яник Синер играеше много по-разнообразно и агресивно. Той направи два пробива и взимаше с лекота своите подавания, за да затвори сета с 6:1.

Във втория сет обаче Рубльов вдигна чувствително нивото на играта си и въпреки че до 4:4 двамата печелиха сервисите си, руснакът взе последните два гейма и изравни резултата.

В третия той поведе набързо с 2:0, слез което Синер се отказа. Андрей Рубьов успя да направи повече печеливши удари - 26:18 и по-малко непредизвикани грешки.