Анисимова елиминира Азаренка и продължава на четвъртфиналите в Мадрид

Световната №33 Аманда Анисимова (САЩ) се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 6,58 милиона евро. Американката елиминира 15-ата поставена Виктория Азаренка (Беларус) с 6:1, 6:4 за 82 минути игра.

“Мисля, че това беше наистина труден мач, но аз играх добре през цялото време. Много се вълнувах, защото за първи път се изправях срещу Азаренка, и съм щастлива от победата”, заяви Анисимова. Тя водеше с 6:1, 5:1 и имаше три мачбола, но стоманената Азаренка спечели три поредни гейма и оказа допълнителен натиск върху непоставената американка. При 5:4 Анисимова пропусна още два мачбола, но при шестата си възможност да затвори мача тя заби ас и се поздрави с победата.

Следващата съперничка на Анисимова ще бъде Екатерина Александрова (Русия), която се наложи над Мари Бозукова (Чехия) след 6:7(4), 6:0, 7:5. В единствената им предишна среща Анисимова победи Александрова в два сета в Доха през 2020 година.

През януари 20-годишната Анисимова спечели втората титла в кариерата си на Melbourne Summer Set 2 преди да стигне до осминафинал на Откритото първенство на Австралия.