Симона Халеп продължава на четвъртфиналите в Мадрид

Двукратната шампионка Симона Халеп се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 6,58 милиона евро. Бившата номер 1 в света победи американката Кори Гоф с 6:4, 6:4 за 77 минути. Румънката, която спечели трофея през 2016 и 2017 година и още два пъти игра финал през 2014 и 2019 година, в момента е 21-а в света и е непоставена в Мадрид за първи път от 2013 година насам.

Халеп направи пробив в деветия гейм по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част тя преодоля пасив от 0:3 и със серия от пет поредни гейма затвори мача.

В следващия кръг румънката ще играе с осмата в схемата Онс Жабюр (Тунис), която елиминира олимпийската шампионка Белинда Бенчич (Швейцария) с 6:2, 3:6, 6:2 за близо два часа игра и прекъсна серията й от осем поредни победи. Жабюр доминираше изцяло в първия и в третия сет и постигна първи успех над Бенчич в три срещи между двете досега.