Басилашвили започна с победа защитата на титлата си на турнира по тенис в Мюнхен

Грузинецът Николоз Басилашвили започна с победа защитата на титлата си на турнира по тенис на червени кортове на родна земя в Мюнхен с награден фонд 598 хиляди евро.

Поставеният под номер 4 Басилашвили, който почиваше в първия кръг, се класира за четвъртфиналите след обрат срещу Иля Ивашка (Беларус) с 3:6, 6:2, 6:4 след почти два часа игра.

Ивашка, който пласира 10 аса, доминираше в първия сет, който спечели с пробиви в третия и в деветия гейм.
Грузинецът отвърна със силна серия от седем поредни гейма, която му позволи да вземе втория сет и да поведе с 2:0 в третия, след което той запази преднината си, за да стигне до крайния успех.

На четвъртфиналите Басилашвили ще срещне седмия в схемата Миомир Кецманович (Сърбия), който по-рано днес елиминира представителя на домакините Даниел Алтмайер с 6:2, 6:4.