Ема Радукану се класира за четвъртфиналите на турнира в Щутгарт

Шампионката от Откритото първенство на САЩ Ема Радукану се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Щутгарт на червени кортове с награден фонд от 757 900 долара след победа над германката Тамара Корпач с 6:0, 2:6, 6:1 зя 1:42 часа.

Британската тийнейджърка се наложи с по-силния си сервис, като успя и да направи 5 пробива срещу 2 на съперничката си. На четвъртфиналите обаче Радукану ще има трудна задача, като ще се изправи срещу световната номер 1 в ранглистата Ига Швьонтек.

В друг мач от турнира естонката Анет Контавейт се наложи трудно над рускинята Екатерина Александрова с 2:6, 6:3, 7:6 (5). Мачът продължи 2 часа и 17 минути и се реши едва в края му. В третия сет резултатът бе 5:5, като Контавейт спечели точка на свой сервис, а след това направи и направи и мини пробив при сервис на рускинята и затвори мача. Тя ще се изправи на четвъртфиналите срещу Арина Сабаленка.