Лоренцо Музети се класира за втория кръг на турнира по тенис в Барселона, Томи Робредо изигра последния мач в кариерата си

Италианецът Лоренцо Музети се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Барселона (Испания) от сериите АТП 500 с награден фонд 2 661 825 евро. 20-годишният Музети победи аржентинеца Себастиан Баес със 7:5, 7:5 за 1:51 часа. "Той игра добре. Аз се борех за всяка точка на 100 процента и имаше много разигравания. Той е добър боец и не беше лесно да взема мача. Но съм във втория кръг и съм наистина щастлив от това", коментира италианецът. Музети, който достигна до втория кръг и при дебюта си в Барселона миналия сезон, ще се изправи в следващия си мач срещу 12-ия поставен Даниел Евънс (Великобритания). Италианецът спечели единствената среща между двамата в Каляри през 2021 година. Американецът Брандън Накашима също продължава напред след успех над испанския квалификант Николас Алварес Варона със 7:6(6), 6:3 и уреди двубой с втория поставен в схемата Каспер Рууд (Норвегия). Накашима спаси два сетбола в първата част, за да стигне до успеха за 1:49 час в първия си мач на клей за сезона. Испанецът Томи Робредо излезе на корта за последен път днес, след като загуби от своя сънародник Бернабе Сапата Мирайес с 1:6, 1:6 Бившият световен номер 5, който спечели титлата в Барселона през 2004 година, обяви, че ще се оттегли от тениса, след като играе в Барселона тази седмица. Робредо спечели 12 титли от АТП в кариерата си, включително една от Местърс 1000 в Хамбург през 2006-а. Представителят на домакините Жауме Мунар надделя над италианеца Джан Марко Морони с 6:2, 6:4, а шведът Елиас Имер победи американеца Максим Креси с 6:3, 6:0 за 50 минути.