Левски (Левски) с категоричен успех в дерби на Област Плевен

В Левски едноменния тим се наложи с 3:0 над Вихър (Славяново) в поредното дерби на Област Плевен. Двубоят е от 26-ия кръг на Северозападна Трета лига. Домакините играха 70 минути с намален състав. Разконцентрираната славяновска отбрана беше наказана от Ивайло Иванов в 7-ата минута.

Вихър е готов за дербито в Левски
Ивайло Раденцов: След три поредни загуби дойде време за победа

Около четвърт час по-късно Траян Димитров извърши фаул и рефера му вдигна втори жълт и червен картон. Вихърци взеха инициативата, а съперника им заложи на контраатаки. Десетина минути след почивката влезлия като резерва Леон Илиев се измъкна сам срещу вратаря, стреля, топката се отби в гредата, върна се при него, а той подаде на Тихомир Тодоров, който пък центрира и Евгени Систов с глава покачи на 2:0. В 76-ата минута Илиев излезе сам срещу вратаря, преодоля го и вкара третия гол. Малко след това Десислав Русев превзе вратата на Левски, но съдията не зачете попадението.

Стартови състави:

Левски: 1. Васил Тодоров, 17. Цветослав Игнатов, 21. Веселин Митев, 3. Евгени Систов, 20. Цветомир Димитров, 6. Любомир Борисов, 15. Тихомир Тодоров, 8. Ивайло Раденцов (капитан), 10. Траян Димитров, 22. Венцислав Миленов, 5. Ивайло Иванов.