Татяна Мария завоюва титлата на турнира по тенис за жени в Богота

Германката Tатяна Мария спечели титлата на турнира по тенис за жени на червени кортове в Богота (Колумбия) с награден фонд 239 477 долара.

На финала между две квалификантки Мария победи представителката на Бразилия Лаура Пигоси с 6:3, 4:6, 6:2 за 2.30 часа игра.

34-годишната германка завоюва втора титла в кариерата си и първа от 2018 година в Майорка.

Мария направи пробив в осмия гейм по пътя си към успеха в първия сет, но загуби два пъти подаването си във втората част и Пигоси изравни резултата.

В третия сет Татяна Мария поведе с 3:1, след което спечели три поредни гейма и затвори двубоя с втория си мачбол. Така утре тя ще се изкачи от 237-о до 115-о място в ранглистата на Женската тенис асоциация.

27-годишната Пигоси игра за първи път в кариерата си на финал на турнир на WТА.