Пропусната дузпа донесе точка на Норич

Норич спря серия от седем поредни загуби, след като стигна до точка при гостуването си на Брайтън. Срещата завърши 0:0, след като Нийл Мопе пропусна дузпа за домакините в 29-ата минута. “Канарчетата” останаха на последното място и изостават на седем точки от първия отбор над зоната на изпадащите Евертън.

Брайтън също спря серия от загуби, тъй като тимът допусна поражения в предишните си шест мача. Греъм Потър обаче едва ли е доволен от равенството, тъй като неговият тим доминираше и създаде достатъчно положения, но не се справяше в завършващата фаза. Мопе пропусна едно положение, а удар на Дани Уелбек отблизо бе блокиран. Соли Марч и Алексис Мак Алистър отправиха неточни удари на няколко пъти.

След почивката Велтман пропусна великолепна възможност след удар с глава, отразен от Тим Крул. Защитата на Норич се справи с опити на Мопе и Велтман и “чайките” не намериха път към вратата на гостите.