Валери Божинов се разписа при успех над Царско село в контрола

Септември (София) победи Царско село с 2:1 в контролна среща, играна на стадиона в Драгалевци. Валери Божинов и Асен Чандъров се разписаха за втородивизионния отбор, а Андрей Йорданов реализира за "царете".

Първото полувреме премина равностойно, а малко преди почивката опитният Божинов даде аванс на своя тим. Бившият нападател на Левски се изведен очи в очи със стража на Царско село и хладнокръвно пусна топката покрай него.

В 53-ата минута гостите изравниха. Андрей Йорданов се възползва от грешка в защитата на Септември, открадна кълбото и изравни резултата.

Малко след като измина час игра Асен Чандъров се оказа най-съобразителен в наказателното поле след ъглов удар и от близко разстояние порази вратата на противника.

До края на мача "царете" опитаха отново да възстановят паритета, но без успех.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 2:1 ЦАРСКО СЕЛО1:0 Валери Божинов (44)1:1 Андрей Йорданов (53)2:1 Асен Чандъров (63)

СЕПТЕМВРИ: Николай Банков, Кристиян Пешов, Рафаил Пърликов, Иван Арсов, Георги Иванов, Йоан Гаврилов, Айкут Рамадан, Владислав Узунов, Мартин Стойчев, Валери Божинов, Симеон Александров

ЦАРСКО СЕЛО: Гуидо Гуериери, Мартин Кавдански, Матео Лукарели, Алесандро Мартела, Давиде Чиполети, Валентино Пулиезе, Стефано Палмучи, Фелипе Ронкети, Давиде Масела, Андрей Йорданов, Венцислав Христов