Спартак (Плевен) прегази Пещера (Галата) за пета поредна победа на Северозапад

Водачът в Северозападната Трета лига Спартак (Плевен) постигна категорична победа с 4:0 като гост срещу Пещера (Галата). Заради наказание, което трябваше да изтърпят домакините, двубоят се игра в Плевен и всъщност "сините" гостуваха на собствения си стадион.

Даниел Кристофър откри резултата в 29-ата минута, а нови 3 попадения след почивката довършиха "зелените". Мариян Огнянов (54), Алекс Георгиев (63) и Виктор Иванов (69) също записаха имената си сред голмайсторите. Футболистите на Красимир Бислимов за момент не оставиха съмнение, че те са по-класният тим и съвсем заслужено се поздравиха с трите точки.

Това е пети пореден успех за Спартак, който събра актив от 51 точки. Пещера (Галата) е 10-и в класирането с 23 пункта.

Първата голова ситуация в срещата се откри пред "сините". Мариян Огнянов бе намерен по страхотен начин в наказателното поле, но ударът му с глава попадна право в ръцете на стража на Пещера.

В средата на първото полувреме футболистите на Спартак получиха възможност да изпълнят непряк свободен удар във вратарското поле, но топката се отби в противников играч.

В 29-ата минута отборът на Красимир Бислимов поведе в резултата. Символичните гости организираха добра атака отдясно, след което последва центриране към пеналтерията. Там най-съобразителен се оказа Даниел Кристофър, който прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата.

В края на полувремето "зелените" също отправиха опасен изстрел към Иван Георгиев. Капитанът Юлиян Младенов стреля от движение, но топката профуча встрани от целта.

След почивката отново футболистите на Спартак бяха по-активни и това даде отражение в 54-ата минута. Том центрира към Мариян Огнянов, който си пое топката по прекрасен начин и порази вратата на Милчев за втори път.

Mалко след като измина час игра на стадиона в Плевен Алекс Георгиев оформи класическия резултат с изумителен гол. Той се възползва от избита топка и от далечно разстояние не остави шансове за намеса на противниковия страж - 0:3.

Играчите на Краси Бислимов не спряха дотук и в 69-ата минута направиха резултата още по-изразителен. Цветан Митев се отчете със страхотен пробив отдясно, след което подаде към Виктор Иванов, за когото остана по-лесната задата - да вкара кълбото в полуопразнената врата.

ПЕЩЕРА (ГАЛАТА) 0:4 СПАРТАК (ПЛЕВЕН)0:1 Даниел Кристофър (29)0:2 Мариян Огнянов (54)0:3 Алекс Георгиев (63)0:4 Виктор Иванов (69)

ПЕЩЕРА: 99. Милчев, 17. М. Сергеев Младенов, 15. М. Северинов Младенов, 77. Симеонов, 25. И. Иванов, 11. Ю. Младенов (К), 10. Василев, 6. Радославов, 21. Трифонов, 9. С. Младенов, 91. НиколаевСПАРТАК: 30. И. Георгиев, 17. А. Георгиев, 4. Ц. Иванов, 5. Върбанов (К), 21. Макавеев, 6. В. Иванов, 10. Том, 22. Огнянов, 77. Митев, К. Иванов, 16. Кристофър