Ализе Корне напусна турнира в Лион

Поставената под номер 5 италианска тенисистка Жасмине Паолини победи румънката Мария Бара Ирина с 4:6, 7:5, 6:3 в турнира в Лион на твърди кортове от категорията УТА 250 с награден фонд от 239 477 долара. Мачът между двете продължи 2:27 часа. Рускинята Варвара Грашева победи словачката Кристина Кучова със 7:6 (0), 7:6 (2) в мач, продължил 2 часа и 20 минути. Изненадващо испанката Кристина Буска победи французойката Ализе Корне с 1:6, 6:4, 6:1. Представителката на домакините Корне бе поставена под номер 4 в турнира и наскоро стигна до четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия. В друг мач от турнира унгарката Анна Бондар победи японката Лили Миязаки в три сета - 6:7 (5), 6:3, 7:5 за 2 часа и 40 минути.