Дубъл за Антонио Иванов на 200 и 400 метра, Ванеса Янкова защити златото си на 200 м

Антонио Иванов (СКЛА Ивет Лалова Спринт Академи) постигна дубъл на 200 и 400 метра на националния шампионат по лека атлетика за мъже и жени в зала. След като вчера Иванов триумфира на две обиколки, днес той беше най-бърз и на една една обиколка с 21.75 секунди.

Сребърния медал на 200 метра взе вторият и на 400 метра от вчера Йордан Гюров (Академик-София) с 22.18 секунди. Трети завърши Тодор Тодоров (Академик-София) с 22.23 секунди.

Национална шампионка на 200 метра за жени в зала за 2022 г. стана Ванеса Янкова (КЛАСА) с 24.57 секунди. Тя повтори първото си място от 2021 г. Със сребърния медал се окичи Кристен Радуканова (Атлетик-София) с 24.66 секунди, а за бронза се пребори Виктория Георгиева (Локомотив-Русе) с 24.97 секунди.

Вчера Георгиева и Радуканова завършиха втора и трета съответно във финала на 60 метра, който беше спечелен от Никол Андонова.

Снимки: Васил Живков