Турнирът в Доха ще има нова шампионка след оттегляне на Квитова

Двукратната шампионка и защитаваща титлата си Петра Квитова (Чехия) отпадна във втория кръг на силния турнир по тенис за жени на твърди кортове в Доха (Катар) с награден фонд 2.63 милиона долара. Бившата №2 в света се отказа във втория сет срещу Елизе Мертенс при резултат 5:7, 2:1 и 73 минути игра. Чехкинята не успя да продължи мача заради контузия на китката на лявата ръка.

В първия сет имаше цели седем пробива, а Мертенс взе подаването на съперничката си за 6:5 и при свой сервис поведе в резултата. Във втората част при 2:1 в нейна полза Квитова поиска медицинска помощ, след което реши, че няма да продължи.

В същото време поставената под номер 3 в схемата Паула Бадоса (Испания) имаше нужда от само 69 минути, за да продължи напред. Тя разби Клара Таусон (Дания) с 6:1, 6:2, като голямото й оръжие в този мач бе перфектният й начален удар. 24-годишната иберийка забоде 9 аса и загуби едва три точки на първи сервис. В допълнение към това Бадоса записа 20 уинъра и само 17 непредизвикани грешки, срещу съответно 14 и 25 за Таусон.