Младежки национал на България дебютира във Висшата лига на Шотландия

Младежкият национал на България Силвестър Джаспър изигра първия си мач за новия си тим Хибърниън, но няма да го запомни с добро. Шотландският отбор допусна домакинска загуба с 0:1 от Сейнт Мирън в среща от 25-ия кръг на Висшата лига. Хибс нямат победа вече в четири поредни срещи за първенство и са пети в класирането.

20-годишният Джаспър, който действа в атака на крилото, се появи като смяна в 69-ата минута. Седем минути по-рано играчите на Сейнт Мирън бяха реализирали оказалия се победен гол.

Джаспър е преотстъпен от Фулъм, като в договора с Хибърниън има клауза за откупуване при желание от страна на шотландците. Майка му е българка, баща му е нигериец, като футболистът е израснал в Лондон и има двубои за юношеския национален тим на Англия до 15 години.

През есента младокът беше под наем в Колчестър.

Силвестър Джаспър: Фен съм на Марек