Льовен отстрани Вестерло за Купата на Белгия след голяма драма, българите не играха

Българско дерби за Купата на Белгия не се получи. Един срещу друг на 1/8-финала се изправиха Вестерло и Льовен, но двамата наши национали, които са част от двата тима не взеха участие в мача. Едисон Йорданов не бе в групата за домакините, а Криситан Малинов бе на пейката на гостите, но не се появи в игра.

Иначе мачът предложи голяма драма. Първо и двата тима останаха в намален състав още в 17-ата минута, когато Мабеа и Марсе бяха изгонени с директни червени картони за сблъсък помежду си.

Вестерло на два пъти повеждаше чрез Ремер в 22-ата и Бернат в 67-ата минута, но Льовен и двата пъти успяваше да изравни чрез Де Норе в 55-ата и Шрайверс в 89-ата минута, а накрая гостите измъкнаха и победата с попадение на Мертенс в 3-ата минута на добавеното време за крайното 2:3.

Тази победа прати Льовен на 1/4-финал в турнира, докато Вестерло отпада на този етап.