Пипън: Джордан е най-добрият съотборник, с който съм играл
Шесткратният шампион с отбора на Чикаго Булс в НБА Скоти Пипън разбуни духовете с новата си автобиография “Unguarded”, в която отправя куп обвинения към бившия си съотборник в състава на “биковете” Майкъл Джордан. В книгата Пипън пише, че Ем Джей е съсипал баскетбола, че винаги е бил издиган на пиедестал за сметка на своите съотборници, че никога не е искал да пази най-добрите играчи на съперниците, че ЛеБрон Джеймс е най-великият играч за всички времена и какво ли още не.
Скоти Пипън: Майкъл Джордан съсипа баскетбола
В скорошно интервю за GQ Скоти обсъди замисъла на автобиографията си и каза, че книгата не е създадена специално с целта да критикува Джордан, а да покаже неговата гледна точка. Седемкратният участник в “Мача на звездите” отново поставя под въпрос величаенето на Майкъл и липсата на внимание към останалата част от отбора, но в един момент от интервюто определя именно него като най-добрият му съотборник в цялата кариера.
Пипън нападна Джордан в новата си книга
“Най-добрият съотборник, с който съм играл в кариерата си, е Майкъл Джордан. Няма грам съмнение в това и мога да го твърдя всекидневно”, споделя Пипън.