Младежите на България загубиха от Русия

Младежите на България загубиха с 0:1 от Русия в приятелски мач, който се проведе на стадион "Славия".

Гостите откриха резултата в 12-ата минута, когато Игнатов стреля параболично с глава след центриране на Тюкявин и прониза мрежата на лъвчетата.

Малко преди попадението на руснаците нашите момчета имаха добра възможност да отбележат, но Будачев спаси шут на Християн Петров.

В 28-ата минута България организира добра атака от центъра на терена. Тя продължи с подаване към Мартин Минчев, който напредна отляво и стреля в близкия ъгъл, а стражът на руснаците изби в корнер.

Десет минути по-късно Тюкавин преодоля Симеон Петров и шутира мощно от 22 метра, но Вуцов реагира добре и изби. Само 120 секунди по-късно Косарев получи пас зад централните бранители на трикольорите, но бе застигнат от Християн Петров. Руският нападател финтира нашия защитник и стреля, но Петров блокира шута, който бе отправен от границата на малкия пеналт.

След почивката България подобри играта си и бе по-активният тим, но рядко създаваше опасни ситуации.

В 56-ата минута Кръстев намери резервата Митков, футболистът на ЦСКА-София отправи топовен удар от 20 метра, но над напречната греда.

В 77-ата минута България изпусна най-сериозния си шанс в мача. Станислав Шопов центрира на задната греда към Симеон Петров, който стреля много опасно с глава, но покрай дясната греда.

Три минути по-късно трикольорите пратиха топката в мрежата на Русия, но реферът Ивайло Стоянов отмени попадението, тъй като Мирчев игра с ръка.

В 88-ата минута добър самостоятелен пробив на юношата на Лудогорец Димитър Митков завърши със силен и точен шут, който Будачев улови. Руснаците отговориха секунди по-късно с изстрел, който профуча над напречнета греда.

БЪЛГАРИЯ - РУСИЯ 0:10:1 Михаил Игнатов 12

България U21: Светослав Вуцов, Виктор Попов, Християн Петров, Симеон Петров, Патрик-Габриел Галчев, Йоан Бауренски, Илия Груев, Филип Кръстев, Мартин Петков, Мартин Минчев, Владимир Николов

Русия U21: Иван Будачев, Даниил Хлусевич, Никита Кармаев, Александър Силянов, Руслан Литвинов, Михаил Игантов, Кирил Косарев, Константин Тюкавин, Наил Умияров, Данила Прохин, Данил Пруцев