Нюкасъл приключи сезона с победа

Нюкасъл завърши силна последна част от сезона с победа. "Свраките" спечелиха с 2:0 гостуването си на изпадналия Фулъм. Джо Уилок се разписа в седми пореден мач. Халфът, който е взет под наем от Арсенал, откри резултата в 23-ата минута. Той пое топката в собствената си половина, разходи се през отчайващата защита на съперника и след рикошет при удара му топката се озова в мрежата. Фабиан Шар се разписа от дузпа две минути преди края.

Фулъм се мъчеше пред около 2000 свои фенове, но рядко успяваше да създаде опасност пред Мартин Дубравка. Лондончани завършиха сезона с антирекорд - най-малко отбелязани голове като домакин, след като регистрираха само 9 попадения на "Крейвън Котидж".

Нюкасъл завърши на 12-о място, но бъдещето на Стив Брус не е съвсем ясно. Последните два сезона тимът се бореше за оцеляване преди да вдигне темпото към края и да завърши по-близо до средата на класирането. Феновете продължават да са недоволни и от управлението на Майк Ашли.