Розова долина разпиля Марица, "розите" с гол от корнер (видео)

Тимът на Розова долина разпиля с 5:1 Марица (Пловдив) в дербито от 30-ия кръг на Югоизточната Трета лига, който бе излъчван директно в ефира на SportalTV и Sportal.bg. Така пловдивчани бяха свалени от върха в битката за Втора лига. Венцислав Иванов (2, 61), Ахмед Сюнетчиев (44), Пламен Колев (54) и Данаил Иванов (90) бяха точни за домакините, докато Александър Праматаров (29) отбеляза почетното попадение за пловдивчани.

Играчите на домакините още от самото начало дадоха да разберат, че са по-мотивирани и търсят трите точки. Венцислав Иванов даде аванс на “червените” след две минути игра. Малко по-късно гол на Пламен Колев бе отменен поради засада, а още една чиста ситуация беше пропусната пред вратата на “жълтите”.

При бърза контраатака в 29-ата минута Марица изравни след точен изстрел на Праматаров, който засече центриране отдясно. Малко преди края на първата част гол директно от ъглов удар на Ахмед Сюнетчиев върна преднината на домакините, които в началото на втората част отказаха гостите с още два гола.

Първо Колев вкара нов шедьовър с бомбен шут от границата на наказателното поле в 54-ата минута, а шест минути по-късно Венци Иванов вкара второто си попадение в срещата. Буквално в последните секунди и Данаил Иванов с глава записа името си сред голмайсторите.

Лидерът в групата до този кръг се смъкна на второ място след тежката загуба с актив от 71 точки, като вече изостава с една точка зад Черноморец. След звучния успех Розова долина се изкачи на четвърто място с 54 точки.