Контавейт отстрани Кенин на "Порше Оупън", Барти и Каролина Плишкова продължават напред

Естонката Анет Контавейт отстрани 4-ата в ранглистата на женския професионален тенис София Кенин със 7:5, 6:4 и се класира на четвъртфинал на турнира "Порше Оупън". 27-годишната Контавейт, която стигна до финала на предишното издание на турнира през 2019-а година, отнесе Кенин за 94 минути и записа своята победа номер 12 над съперничка от топ 12 в ранглистата.

27-ата в света Контавейт реализира 10 брейк-пойнта в първия сет, докато Кенин имаше доста сериозни проблеми и със своите подавания през втората, което предопредели и изхода от мача.

Номер 1 в турнира Ашли Барти отстрани представителката на домакините Лаура Зигемунд с 6:0, 7:5, а Маркета Вондроушова се справи с чешката си сънародничка Мари Бузкова с 6:1, 7:6 (3).

Номер 6 Каролина Плишкова, шампионка от 2018-а година на този турнир, се справи в първия си мач срещу 137-ата в ранглистата Тамара Корпач със 7:5, 3:6, 6:3. Следващата съперничка на Плишкова е Елена Остапенко, която пък победи швейцарската квалификантка Щефани Фьогеле с 6:4, 7:5.

Двукратната шампионка Анжелик Кербер си гарантира мач срещу Елена Свитолина, тъй като успя да отстрани Екатерине Горгодзе с 6:2, 6:2.