Миньор (Перник) и Лудогорец 2 не се победиха пред погледа на феновете (видео+галерия)

Миньор (Перник) и Лудогорец 2 закриха 18-ия кръг от Втора лига, като спретнаха равенство 0:0 помежду си в Перник . Двата тима играха на леко заснежения стадион “Миньор”, като по време на мача се чуваха и феновете, които бяха застанали зад оградата на едната врата. Привържениците пееха, палеха димки и бяха опънали транспарант с искане за отваряне на стадионите.

Първите минути двата тима стояха равностойнно, като в 5-ата минута Галчев стреля с глава, но топката излезе в аут. Десетина минути по-късно Васев опита късмета си, но отново неточно. Малко преди края на първото полувреме Борис Галчев нанесе хубав удар от дистанция, но вратаря на “орлите” изби. Втората част започна по-активно за перничани, но до по-опасни положения през първите минуто така и не се стигна. В 70-ата минута пред домакините от Перник се откри най-чистата възможност в мача. След центриране отдясно Галчев се размина на сантиметри от това да вкара и топката излезе в аут. С това равенство Миньор заема 13-ата позиция в класирането с 15 точки. Перничани обаче успяха да прекъснат негативанта си серия от 2 поредни загуби, с които завършиха есенния дял. Дубълът на Лудогорец от своя страна остава на 4-ата позиция с 30 пункта. Отборът на “орлите” е на 5 точки от първите два тима Локомотив (София) и Пирин (Благоевград). Стартови състави: