Барса си свърши работата и в нетипичен състав (видео)

Меси и Де Йонг получиха почивка и си останаха в Испания. Контузени пък са Жерард Пике, Ансу Фати, Серхио Бускетс, Сержи Роберто, Самюел Юмтити и Роналд Араухо. Заради проблемите в защита треньорът Роналд Куман пусна от първата минута Мингеса. Титуляри бяха още дълбоки резерви като Жуниор Фирпо и Карлес Аленя. Мартин Брейтуейт зае позицията на върха на атаката, а Фелипе Коутиньо, Педри и Тринкао бяха зад него. Украинците разчитаха на 4-3-3 с Бенямин Вербич, Микола Шарапенко и уругваеца Карлос Де Пеня в предни позиции. Киевчани пропуснаха да върнат интригата в 64-ата, когато Де Пена получи пас на отлична позиция, но не уцели вратата. Всичко беше решено в 70-ата, когато Брейтуейт покачи на 3:0 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.Гардът на момчетата на Мирча Луческу окончателно беше свален и двубоят вече се доиграваше. В добавеното време Антоан Гризман се разписа за 4:0. СТАТИСТИКА