Барса тушира Юве в Торино, "хеттрик" от отменени голове за Мората (видео + галерия)

Отборът на Барселона надви като гост с 2:0 Ювентус в мач от груповата фаза на Шампионската лига. Усман Дембеле (14) и Лионел Меси (90 - дузпа) се разписаха за каталунците. Така момчетата на Роналд Куман взеха втора победа в групата и се отърсиха от две поредни загуби в Ла Лига - от Хетафе и Реал Мадрид.
В отсъствието на Кристиано Роналдо Алваро Мората поведе нападението, подкрепян от Федерико Киеза, Пауло Дибала и Деян Кулушевски. Роналд Куман гласува доверие на Антоан Гризман, а към карето в атака се присъединиха още Педри, Лионел Меси и Усман Дембеле. @@@ Двубоят в Торино започна с натиск на каталунците. След едва минута игра Демирал сбърка и поднесе топката на Меси. Аржентинецът напредна в наказателното поле и стреля от малък ъгъл. Във втората минута Миралем Пянич шутира от 20 метра, Войчех Шчесни изби, ала топката попадна у Гризман. Френският нападател шутира мощно и нямаше късмет топката да се отбие от близката греда. В петата минута Пянич за малко да асистира на Мората със спорен пас в наказателното поле на каталунците. По-активната игра на гостите им донесе попадение. В 14-ата минута Меси хвърли далечно диагонално подаване към десния фланг. Там Усман Дембеле напредна и се впусна в рейд. Френското острие шутира с десния крак, топката рикошира и се отклони много опасно към вратата на домакините. Шчесни не успя да реагира, след като получи прехвърлящ удар в десния му горен ъгъл - 0:1. @@@ "Бианконерите" отговориха с остро подаване към Мората. Страничният рефер първоначално не вдигна флага, Мората тръгна напред и вкара, макар и с помощта на ръката си. В крайна сметка съдията назначи засада. "Блаугранас" играеха вдъхновено и разнообразно в атака. В 22-рата Гризман много елегантно върна с пета за Меси, който шутир встрани от 16 метра в опит за нисък удар по диагонала. В 30-ата Мората отново опъна мрежата зад Нето, но отново при положение на засада. Стопкадърът показа, че испанецът е в засада при паса към него. В 35-ата "лос кулес" пропуснаха да реализират втори гол. Дембеле не намери пролука към вратата и върна назад за Гризман, който се поколеба дали да стреля или подава и пропиля отличното положение. @@@ За началото на втората част на терена се появи Серхио Бускетс, който замени контузения Араухо. Любопитното е, че Френки де Йонг застана като централен бранител. Каталунците започнаха по-активно и притиснаха своя опонент. Юве вкара топката в мрежата при първата си добра атака в 56-ата минута. Мората отново беше в засада, като това се установи след едноминутна консултация. Така резултатът остана 0:1. В 62-ата Меси завъртя топката от 17 метра, но я прати покрай гредата. По-малко от минута по-рано Педри показа страхотна техника по левия фланг. В 64-ата Педри замахна в наказателното поле, финтира двама и стреля. Топката мина под крака на Меси, като аржентинецът не се ориентира. В 75-ата Барса разви вертикална акция - Меси подаде встрани за Гризман, чийто диагонален удар не беше докрай прецизен. @@@ В 85-ата Мерих Демирал получи втори жълт картон. В 90-ата Ансу Фати беше фаулиран на ръба на наказателното поле, а съдията реши, че нарушението е дузпа. Меси се разписа за крайното 0:2. В добавеното време Ансу Фати можеше да оформи още по-убедителна победа, но предпочете пас. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА