Тотнъм си отмъсти на Челси при дузпите и продължава напред за Купата на лигата (видео)

Отборът на Тотнъм първи се класира за 1/4-финалите на Купата на лигата, след като отстрани Челси на своя стадион. В редовното време лондонското дерби завърши 1:1 след попадения на Тимо Вернер (19') и Ерик Ламела (83'), а при последвалите дузпи “шпорите” показаха по-здрави нерви и надделяха с общ резултат 6:5. Така те си отмъстиха на “сините” за загубата в полуфиналите на турнира през сезон 2018/19, която отново дойде след изпълнение на дузпи.

Мачът започна с почти изцяло владеене на топката от страна на Челси. Първият удар дойде в 15-ата минута и беше дело на Мейсън Маунт, но той беше далече от целта. Малко след това и Хъдсън-Одой стреля, но в обятията на Лорис. В 19-ата минута Сесар Аспиликуета финтира сънародника си Регилон и прати топката към границата на наказателното поле. Там беше Вернер, който със силен шут по земя вкара първото си попадение за "сините" в официален мач. В 23-ата минута Жедсон Фернандеш нахлу опасно в наказателното поле, но Курт Зума успя да избие топката от краката му. Португалецът поиска дузпа, но такава не беше отсъдена. В 35-ата Ламела отправи удар по земя, който беше избит с крак от Менди.