Арда измести ЦСКА-София от тройката, Славия продължава без победа в efbet Лига (видео)

Великолепното представяне на Арда в първенството продължи и в мача срещу Славия. Тимът от Кърджали надигра белите с 2:1 като домакин и измести ЦСКА-София от третото място в efbet Лига.Радослав Кирилов откри за Славия в 39-ата минута, но с попадения на Иван Коконов (73) и Радослав Василев (82) домакините осъществиха пълен обрат.С този успех Арда събра 12 точки след шест изиграни кръга и продължава да е без поражение в шампионата.Домакините започнаха по-добре двубоя и изпуснаха няколко отлични положения в началото на мача. В 6-ата минута Спас Делев преодоля Бенгюзов и шутира фалцово с десния крак, но Петков изби в корнер. След неговото изпълнение Ганев стреля с глава, но над вратата.В 10-ата минута Арда организира контраатака, при която Ковачев изведе Спас Делев очи в очи с Петков, а стражът на белите спаси изстрела на нападателя.Постепенно Славия изравни играта и на свой ред създаде две добри ситуации. Първо Гамаков засече с глава центриране от корнер, но Симеонов улови. В 31-ата минута пък Филип Кръстев осъществи самостоятелен пробив в наказателното поле на домакините, който завърши с прострелно центриране, но то не намери негов съотборник.Арда отговори с удар на Делев от двайсетина метра в 35-ата минута, а Петков отново отрази. Секунди по-късно опасен шут на Ковачев профуча покрай лявата греда.