Арда изпусна Хебър в контрола

Отборът на Арда (Кърджали) завърши наравно 1:1 с Хебър (Пазарджик) в първата си контрола от
подготовката за новото първенство. Срещата се игра на стадион "Трейс Арена"  в Стара Загора. Двубоят можеше да завърши с още много попадения,  но играчите на Николай Киров пропуснаха една дузина положения пред  вратата на Хебър. Още във втората минута Спас Делев се озова в отлична позиция сам срещу  стража на символичните гости, а 10 минути по-късно каращият проби  хърватин Ловре Кнежович отново се озова в отлична позиция, но  Дебърлиев изби топката. Едно от новите попълнения Милен Желев се опита  с глава да изненада стража на хебърци, но топката мина в страни от  вратата.В 25-ата минута Красимир Илиев създаде поредното опасно  положение, но да откриване на резултата не се стигна. Най-чистото  положение за АРДА бе в 39-ата минута, когато отново Кнежович излезе очи  в очи срещу вратаря, финтира го успешно, но бранител на Хебър със  сетни усилия изби топката от голлинията. Второто полувреме започна отново ударно за Арда. Иван Коконов в 48-ата  минута направи пропуск на няколко метра сам срещу вратаря на  пазарджиклии. При първото си положение в наказателното поле на Месут  Юсуф, гостите отбелязаха гол. Топката рикошира в страничната греда и  се озова в краката на Александър Димитров на метър от опразнената  врата. Пет минути по-късно Кнежович направи поредния си пропуск, след  отлично подаване на Радослав Василев. В 68-ата минута Месут Юсуф  направи отлично спасяване в малкото наказателно поле. Все пак,  футболистите на Арда, които в този мач играха в жълти екипи стигнаха  до изравнително попадение. То бе дело на Иван Коконов в 76-ата минута.  Малко по-късно той и Василев в рамките на няколко секунди можеха да  отбележат второ попадение за Арда, но Любенов на два пъти показа добър  рефлекс. В самия край на срещата Светослав Ковачев напредна в  наказателното поле, но до втори гол не се стигна. Така срещата завърши  наравно 1:1. В игра за Арда се появиха каращите проби хърватски  футболисти Андреа Бубнер и Ловре Кнежович, Красимир Илиев, Петко  Ганев, Милен Желев и Лъчезар Котев.