Автогол и пропусната дузпа в дербито между Локо и Динамо

Отборите на Локомотив (Москва) и Динамо (Москва) направиха 1:1 в контрола, играна на базата на "железничарите" в Черкизово. Кирил Панченко откри за гостите в 50-ата минута, а в 77-ата Владимир Риков си вкара автогол, с който Локо изравни.Преди почивката домакините пропуснаха дузпа чрез голямата си звезда Алексей Миранчук, който не уцели вратата. Наказателният удар беше отсъдена за игра с ръка на Антон Соснин след центриране на Мачей Рибус.

В началото на втората част Артур Юсупов подаде на Панченко на границата на наказателното поле и той намери ъгъла на вратата, пазена от Никита Медведев. Малко по-късно Гжегож Криховяк стреля в гредата, за да се стигне до автогола на Риков, паднал след центриране на младока Никита Дорофееев. Сезонът в РПЛ ще се поднови на 19 юни. Преди паузата Локомотив е на второ място с 41 точки, колкото има и третият Краснодар, а Динамо е на шеста позиция с 30 точки.