България се влачи за 1:0 срещу Латвия, само 1500 фенове гледат трикольорите

С гол на резервата Димитър Рангелов в 54-та минута България победи с 1:0 Латвия в контролен мач, който се игра на "Васил Левски". Проверката бе проследена от рекордно малко зрители, като само 1500 фенове на българския национален отбор решиха да подкрепят трикольорите на стадиона.Срещата започна с очакван домакински натиск на по-класния български тим, който продължи през цялото първо полувреме. В 11-та минута домакините създадоха и първото опасно положение в мача, когато с отличен диагонален пас през целия терен Манолев намери Мартин Петров по лявото крило, нападателят центрира ниско по земя и след рикошет топката достигна до Благо Георгиев, чиито шут се отклони в противников бранител и излезе в ъглов удар.В 28-та минута трикольорите пропиляха нова възможност за гол, когато Живко Миланов стреля с глава след центриране от корнер, но стражът на гостите Ванинс спаси.Така се стигна до 34-та минута, в която влезлият на мястото на контузения Ивелин Попов - Валери Домовчийски, получи пас от Благо Георгиев, но от пет метра уцели вратарят на Латвия.През тази първа част направи впечатление желанието и остротата, с която се опитваше да играе една от звездите на българския национален отбор Мартин Петров, но си личеше, че му липсва игрова практика. Не особено силен мач направи и капитанът на трикольорите Димитър Бербатов, който се опитваше да играе на голям периметър и да организира атаките на своя тим, но в доста от случаите не се получаваше.Второто полувреме започна с първа сериозна опасност пред вратата на Николай Михайлов, но удар на футболист от Латвия в 50-та минута бе избит от от голлинията от Манолев.Игровото предимство на българите най-вече през първата част бе възнаградено в 54-та минута, когато най-после защитата на Латвия капитулира. Това се случи след центриране от фаул на Георгиев за нарушение срещу Мартин Петров. След карамбол топката попадна в резервата Рангелов и с не много силен, но техничен удар с десния крак футболистът на Борусия Дортмунд я прати в мрежата на Латвия - 1:0 за България.Попадението и извършените смени в двата тима "отвориха" контролата и до края на двубоя срещата бе значително по-равностойна в сравнение с първата част, но никой от двата отбора не успя да се възползва от създените положения. За сухата врата на българския тим трябва да похвалим и стражът Николай Михайлов, който в 75-та минута демонстрира майсторство и спаси коварен шут на Астафиевс.

БЪЛГАРИЯ - ЛАТВИЯ 1:0

1:0 Рангелов 54

БЪЛГАРИЯ: Михайлов, Манолев, Котев, Тунчев (46-Николов), Миланов, Янков (46-Сърмов), Ст.Ангелов, Георгиев (73-Виданов), Попов (23-Домовчийски), М.Петров (59-Божинов), Бербатов (46-Рангелов) (Иванков) ЛАТВИЯ: Ванинс, Кляв, Ивановс, Астафиевс, Качановс, Колесниченко, Жигаевс, Кауна, Рубинс, Карлсонс, Михадюкс (Романовс, Кряуклис, Зирнис, Рафалски, Солоничинс, Гребис, Бланкс)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: СЪДИЯ: Василиос Пампоридис (Гър)СТАДИОН: "Васил Левски"