Официално: Торо Росо освободи Бурде

Гран при на Германия се оказа последното състезание във Формула 1 за Себастиян Бурде. След като дълго време се коментираше освобождаването му от отбора, днес това се случи официално. Босът на Торо Росо Франц Тост заяви, че отборът е останал разочарован от представянето на Бурде, което ги е принудило той да не седне в болида в предстоящата Гран при на Унгария.

"Във втората година от сътрудничеството ни със Себастиян Бурде той не оправда очакванията на отбора", заяви Тост. "Това е причината да вземем решение той да не се състезава за нас в предстоящата Гран при на Унгария", завърши босът на тима.

До края на седмицата се очаква от Торо Росо да обяви официално 19-годишния Хайме Алгуерсуари за съотборник на Себастиан Буеми. Алгуерсуари ще стане най-младия пилот карал някога въе Формула 1. Той е шампион в британската Формула 3, а тази година се състезава в световните серии Рено. Все още остава и възможността супер звездата от WRC Себастиян Льоб да кара за Торо Росо в последните стартове за сезона.

Бурде е четирикратен шампион в бившите вече серии Чемпкар. Той дебютира във Формула 1 миналата година и записа 4 точки. Този сезон Бурде не се представи много добре и често бе побеждаван от съотборника си Буеми. 

Повече информация за Формула1 и за възможността да спечелите страхотни награди от NIVEA FOR MEN четете във www.formula1.bg

 

Още от Моторни спортове

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти