Литекс и Монтана завършха наравно в контрола

Литекс и Монтана не можаха да се победят, завършвайки 1:1 в контрола, играна пред 200 зрители в Тетевен. Всички интересни неща в двубоя се случиха през първото полувреме, когато паднаха и головете на Цветанов за оранжевите и Костадинов за символичните домакини. Монтанци започнаха агресивно мача и още в 3-тата минута откриха резултата. Заради неособено добрия терен халфът Цветков се подхлъзна и изгуби топката, след което Тони Костадинов се разписа за 1:0. Литекс се активизира и на свой ред създаде няколко опасности. Удар на Бодуров с глава под гредата бе спасен от Аршинков, близо до гола бяха Ваюши и Цветанов. В 34-тата минута ловчанлии изравниха с попадение от дузпа. Цветанов хладнокръвно реализира наказателния удар, отсъден за спъване на Георги Миланов в пеналта.През втората част старши треньорите Христо Стоичков и Атанас Джамбазки направиха редица смени и подновиха почти изцяло титулярните си единадесеторки. Играта продължи оспорвано и в нелошо темпо, но без интересни моменти и голови ситуации пред 2-те врати. Действията се съсредоточиха с средата на терена, където изобилстваха единоборствата, докато в наказателните полета липсваха комбинациите и завършващите удари. Монтана - Литекс - 1:11:0 Тони Костадинов 3 1:1 Момчил Цветанов 34 дуз.Състави:Монтана: Аршинков, Мечеджиев, Лахчев, Ковачев, Личков, Петков, Костадинов, Тодоров, Петров, Воденичаров, Христов (Георгиев, Пашов, Д. Илиев, Мичев, Аяла, Аясс)Литекс: Евгени Александров, Антон Недялков, Илия Миланов, Николай Бодуров, Никола Колев, Янаки Смирнов, Армандо Ваюши, Страхил Попов, Георги Миланов, Александър Цветков, Момчил Цветанов (Заков, Здравчев, Динчев, Борисов, Грозев)