Нов спектакъл с участието на Хофенхайм (видео)

Седмица след паметния успех с 5:1 над Хамбургер ШФ отборът на Хофенхайм изигра нов мач с шест гола. Този път играчите на Маркус Гисдол завършиха 3:3 с Фрайбург у дома и все още нямат поражение. За гостите пък това е първа точка за сезона. И този двубой не беше лесен за съдиите, като червени картони получиха трима футболисти. Всичко започна отлично за Хофе с дузпа в 10-ата минута, която Сеяд Салихович реализира. Босненецът обаче се издъни фатално, след като при радостта си от гола влезе в конфликт с Юлиан Шустер от състава на Фрайбург и го удари. Реферът Тобиас Щийлер видя това и веднага извади червения картон. Съперникът веднага се възползва от численото си превъзходство и в 13-ата минута Оливер Зорг се позиционира отлично и вкара за 1:1. Хофенхайм възвърна аванса си в 25-ата минута, благодарение на Кевин Фоланд - 2:1. Фрайбург обаче отново не закъсня с отговора си и в 29-ата минута Карим Гуеде фиксира ново равенство - 2:2.В края на полувремето беше възстановено и численото равенство на терена. В рамките на около две минути Франсис Коклен получи два жълти картона за фаулове срещу Фоланд и също трябваше да напусне игрището. Независимо от това Фрайбург успя да поведе за първи път с попадение на Себастиан Фрайс в 65-ата минута. Резервата Тобиас Щробъл обаче не остави така нещата и с точен шут в 77-ата минута раздели точките.В продължението на редовното време появилият се като смяна за гостите Адмир Мехмеди беше изгонен за обиден жест към страничния съдия.СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ