Парагвай изпусна Германия в Кайзерслаутерн (видео)

Германия и Парагвай завършиха 3:3 в контрола, която се изигра на "Фриц Валтер Щадион" в Кайзерслаутерн. Гостите от Южна Америка могат да съжаляват за изпуснатата победа срещу престижния европейски съперник. Парагвайците поведоха за четвърт час игра с 2:0 с попадения на Нунес (9) и Питони (14). Гюндоган върна бундестима в мача, като намали на 1:2 в 18-ата минута преди да бъде сменен заради контузия от Бендер в 27-ата. В 31-ата минута германците стигнаха до равенство чрез Томас Мюлер. В самия край на първото полувреме Сумудио отново изведе Парагвай напред в резултата, който се задържа до 75-ата минута. Резервата Бендер успя да изравни, но домакините така и не стигнаха до нещо повече в оставащия четвърт час игра.