Първа лятна победа за Ботев (Пд) след силен мач срещу словаци (видео)

Ботев (Пловдив) направи много силен мач и записа първа победа за лятото, след като надви с 2:1 шестия в Словакия Ружомберок в първата си контрола от лагера в Австрия. Спарингът се игра във Фьозендорф. Дебютно попадение реализира новото попълнение Ромарио Кортзорг. Той беше точен още в 4-ата минута след подаване на Тодор Неделев. В 19-ата минута Вандер Виейра вкара за 2:0. Преди това в рамките на няколко секунди Костадин Дяков и Бобан Грънчаров удариха гредите. Тимът на Ружомберок върна единия гол в края чрез Павамба.В първия един час футболистите на Станимир Стоилов имаха пълно превъзходство над своя съперник, а след това играта се изравни заради направените смени и в двата състава. Особено видна беше разликата в класите в първите 30 минути, в които Ботев тотално прегази Ружомберок и тези два гола бяха най-малкото, с което съперникът се измъкна. Отделно попадение на Станислав Костов беше отменено заради спорна засада. Освен това бившият нападател на ЦСКА пропусна отлично положение с глава. През втората част Луис Педро не успя да реализира, останал сам срещу вратаря. Словаците създадоха първата си опасна ситуация чак в 82-ата, но резервният страж на "канарчетата" Росен Андонов се намеси перфектно. Две минути преди края Павамба намали след центриране от фаул и удар отблизо.За контролата треньорът Станимир Стоилов не можеше да разчита на Иван Цветков и Веселин Минев, който продължават да се готвят извън основната група. Ботев започна с Адам Стаховяк на вратата, а пред него защитното каре беше съставено от Костадин Дяков, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров и Артур Енрике. Борис Галчев и Мариян Огнянов действаха в центъра, а зад единствения чист нападател Станислав Костов играеха Тодор Неделев, Ромарио Кортзорг и Вандер Виейра. На почивката Мъри направи две смени, а след това по време на втората част вкара още седем футболисти. Само Спрокел и Енрике изкараха пълни 90 минути.Това беше втори мач за Ботев от началото на подготовката. В първата си контрола, играна у нас, тимът направи 2:2 със своя сателит Раковски. Следващият съперник на пловдивчани в Австрия е Кубан на Ивелин Попов. Срещата е в събота (22 юни).БОТЕВ (Пд) - РУЖОМБЕРОК 2:11:0 Ромарио (4)2:0 Вандер (19)2:1 Павамба (88)БОТЕВ (Пд): Стаховяк, Дяков, Спрокел, Грънчаров, Артур, Галчев, Огнянов, Неделев, Ромарио, Вандер, Костов(след почивката влязоха: Иршак, Педро, Терзиев, Христов, Павлов, Васев, Юсеин, Андонов, Казаков)РУЖОМБЕРОК: Коничек, Обрадович, Крешак, Алмаски, Герат, Наки, Пекар, Бартош, Носек, Серечин, АдамовичОставащите контроли в Австрия:22 юни: Кубан 27 юни: Ростов29 юни: Адмира Вакер 2 юли: АмкарВладимир Стоянов, специален пратеник на Sportal.bg в Австрия