Отново блестяща България - момчетата на Любо Пенев безпощадни и срещу Казахстан (видео + галерия)

България продължи с блестящото си представяне под ръководството на селекционера Любослав Пенев, след като трикольорите биха с 2:1 Казахстан в контрола, играна в град Алмати. Трикольорите поведоха с 2:0 след попадения на Георги Илиев и Иван Иванов в средата на втората част, а минута преди края резервата Шомко вкара почетния гол за своя отбор.В началото на проверката домакините опитаха да упражнят някакъв натиск, но това не им се отдаде. Постепенно футболистите на Пенев изнесоха играта в предни позиции и тя се водеше предимно в половината на Казахстан. В 16-та минута българският тим успя да вкара топката в мрежата на домакините, но попадението бе отменено поради засада. В тази ситуация остана сериозно съмнение за дузпа, тъй като бранител на Казахстан в продължение на няколко секунди задържа Валери Божинов, но реферът прецени, че всичко е в рамките на позволеното. Въпреки това Божинов успя да подаде към Ивелин Попов, който му върна и нападателят на Спортинг вкара на празна врата, но голът бе отменен заради отсъдена засада на Попов.Последваха два изстрела на Божинов в аут, съответно в 21-та и 23-та минута.В 31-та минута шут на Гаджев от 20 метра с левия крак мина покрай левия страничен стълб.Това бе последната опасност пред една от двете врати и първото полувреме приключи при 0:0.След почивката, в началните минути, играчите на Казахстан опитаха да наложат някакъв натиск, но той не им се получи.Така се стигна до 57-та минута, в която Георги Илиев откри резултата след перфектно изпълнен пряк свободен удар в горния десен ъгъл на домакинската врата. Само три минути по-късно Иван Иванов вкара втори гол, разписвайки се след центриране от корнер и удар с глава.Сериозната преднина успокои трикольорите и в 69-та минута Казахстан можеше да върне едно попадение, когато резервата Шомко нацели греда. Секунди по-късно шут на друг футболист появил се след почивката - Гридин, бе спасен от резервния страж на България Михаил Иванов. В 89-та минута резервата Дмитрий Шомко все пак вкара за Казахстан, с което оформи крайното 2:1 в полза на България.Така момчетата на Любо Пенев записаха втора поредна победа в рамките на една седмица, след като преди няколко дни биха като гост и Япония, но с 2:0. КАЗАХСТАН - БЪЛГАРИЯ 1:20:1 Георги Илиев 570:2 Иван Иванов 601:2 Шомко 89КАЗАХСТАН: Сиделников, Киров, Логвиненко, Мулдаров, Гурман, Нурдаулетов, Конясбаев, Дмитренко, Хижниченко, Нургалиев, КоробкинБЪЛГАРИЯ: Илиев (55- Иванов), Й. Минев, Манолев (71-Делев), Александров, Иванов, В. Минев, Дяков, Гаджев, Г. Илиев (75-Златински), Божинов (55-Мицански), ПоповФОТОГАЛЕРИЯ