Ето това се казва завръщане (видео)

След цяла година извън професионалния спорт Рони О'Съливън напомни за себе си. Англичанинът се завърна на голямата снукър сцена с убедителна победа с 10:4 фрейма срещу Маркъс Кембъл в първия кръг на световното първенство, където защитава титлата си. Това бе първи мач за Ракетата от миналата пролет, когато отново в "Крусибъл" победи на финала Алистър Картър и така завоюва четвъртия в кариерата си трофей от първенството на планетата. О'Съливън призна, че 12-месечното му оттегляне от снукъра е било грешка и не е трябвало толкова да се откъсва от спорта за толкова дълго време.37-годишният Рони имаше убедителна преднина от 7:2 фрейма след първата сесия срещу Кембъл, като тогава се прояви с най-добри брейкове от 82, 62, 71, 85, 85 и 58 точки. След подновяването на играта във втория сеанс бившият номер 1 в света увеличи разликата на 9:2 части след великолепни серии от 102 и 90 точки. Въпреки че бе съвсем близо до победата, О'Съливън позволи на шотландския си съперник да удължи двубоя и да се стигне до кратка почивка в сесията. След игра по цветните топки 40-годишният Кембъл измъкна две партии и направи резултата 4:9. В 14-ия фрейм обаче действащият световен шампион довърши започнатото, спечели сейфти надлъгването в края и се класира за 1/8-финалите в шефилдския театър. Там негов съперник следващата събота ще бъде спечелилият срещата между Алистър Картър и Бен Уластън.В друга среща, играна по същото време, дебютантът Майкъл Уайт се представя чудесно срещу двукратния световен шампион Марк Уилямс и води с 5:4 фрейма след първата сесия. 21-годишният Уайт поведе с 4:1 части след брейкове от 87, 55, 67 и 57 точки, но уелският му съперникът успя да изравни с най-силни серии от 71 и 54 точки. Последната партия влезе в актива на Уайт и той се оттегли в ролята на водач след първара сесия. Подновяването на мача им е днес в 16,30 часа.