Нищо ново: ЦСКА пак кръгла нула в решаващ мач (видео+галерия)

ЦСКА и Лудогорец завършиха 0:0 в посредствен мач от 21-ия кръг на "А" група, след който армейците драстично намалиха шансовете си за титлата, тъй като не успяха да съкратят преднината от 6 точки на днешния си противник. Домакините, които бяха подкрепяни от около 7000 свои привърженици, повече държаха топката, но по-чистите положения създадоха разградчани. Те бяха особено опасни в последните минути на двубоя, когато Иван Стоянов уцели греда, а в даденото от рефера продължение Димо Бакалов се откъсна очи в очи срещу Черни, позволи на Апостол Попов да го настигне, но все пак стреля опасно и след блестяща намеса на червения страж топката излезе в корнер.Това бе пореден решаващ мач за ЦСКА през последните години, който армейците не успяват да спечелят и в крайна сметка осигуряват сериозно предимство на противниците си в борбата за титлата. Бърза справка през последните няколко години показва, че ЦСКА печели дерби-срещи, но само когато не играе за нищо или първенството е в начална фаза.Червените започнаха по-активно срещата, но първата опасна ситуация бе пред тяхната врата. В 8-та минута Александров получи добър извъждащ пас, финтира Венков и стреля силно, но шутът му с левия крак излезе над напречната греда.След положението двата отбора не успяваха да си подадат повече от два точни паса и добрите атаки бяха истинска рядкост.В 36-та минута Анисе бе изведен отлично по дясното крило, но останалите му съотборници в предни позиции се придвижиха толкова бавно, че мадагаскарецът нямаше на кой да центрира. Секунди по-късно Варела стреля силно от 23-24 метра, но топката излезе в аут.Това бе последното що-годе смислено нещо за първата част, която бе на изключително ниско ниво.След почивката домакините заиграха малко по-добре. В 50-та минута ЦСКА създаде първото чисто голово положение в мача. След центриране от фаул Владо Стоянов изби лошо топката, която попадна в Анисе, но шутът на халфа вместо в мрежата се отби в крака на съотборника му Чочев.Три минути по-късно Кайсара за малко не си отбеляза красив автогол, след като не успя да изчисти добре една топка и тя мина покрай лявата греда на Владо Стоянов.В 55-та минута Лудогорец осъществи много опасна атака по дясното крило, където Венков често е разминаван елементарно, но сантиметри не достигнаха на Емил Гъргоров да засече центрирането. Последва ново центриране, този път отляво, но волето на Иван Стоянов се оказа неуспешно.В 70-та минута добра атака и пас на Присо към Лукас Саша завърши със слаб шут на бразилеца по земя, който Стоянов спаси без проблем. 120 секунди по-късно изстрел на Чочев бе с мъка избит от стража на Лудогорец в корнер.Така се стигна до 84-та минута, в която резервата Иван Стоянов отправи страхотен изстрел от над 25 метра, който се отби в лявата греда.Към края на срещата ЦСКА опита да наложи някакъв натиск, който се оказа неуспешен. Нещо повече. В заключителните секунди на двубоя, Ивайло Чочев изпълни много слабо фаул в полза на армейците, което се превърна в опасна контраатака за орлите. Димо Бакалов бе изведен от центъра зад гърба на Апостол Попов, но се засуети и червеният бранител успя да го застигне. Все пак играчът на разградчани отправи опасен шут по земя, който Черни с мъка изби в корнер и допринесе за крайното 0:0.Така Лудогорец запази преднината си от две точки на върха пред втория Левски, а ЦСКА отстъпи на четвъртото място и класирането на червените дори за Лига Европа е под въпрос.ЦСКА - ЛУДОГОРЕЦ 0:0СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧАГАЛЕРИЯ НА ФЕНОВЕТЕСНИМКА: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG