Съдия опорочи невероятно зрелище във Враца - ЦСКА бие в мач със 7 гола и три дузпи (видео+галерия)

Отборите на Ботев (Враца) и ЦСКА изиграха невероятен мач във Враца, който след три дузпи, два червени картона и спестено изгонване на армейския бранител Костадин Стоянов завърши с победа на гостите от София с 4:3.  Армейците на три пъти повеждаха в резултата чрез Марсиньо и на два пъти Платини, но врачани успяваха да изравнят чрез Атанасов, Альошев и Илиев. Крайното 4:3 за "червените" оформи бразилецът Лукас Саша с гол в 74-та минута.И тази среща не мина без огромни съдийски грешки и скандали. Реферът Александър Костадинов спести чист червен картон на Костадин Стоянов още в 13-та минута за игра с ръка в наказателното поле, след която последва дузпа за врачани. Съдията не бе адекватен и когато в края на мача изгони Мишел Платини, изритал с воле хвърлена по него бутилка с минерална вода.Срещата започна във високо темпо и с атаки и към двете врати. Първи до гол стигнаха червените, които чрез Марсиньо вкараха още в 5-та минута. Бразилецът изпълни пряк свободен удар почти от дясната тъчлиния и изненадващо топката влетя в мрежата на домакините. В 10-та минута гостите можеха до голяма степен да решат нещата в своя полза, когато Нджонго Присо направи невероятен пропуск. След отлично двойно подаване с Платини камерунецът остана очи в очи със стража Чавдаров, но не улучи неговата врата.Този пропуск коства скъпо на червените, тъй като след 180 секунди врачани успяха да изравнят чрез Атанасов, който вкара от дузпа. В тази ситуация Илия Илиев изведе отлично Александър Якимов очи в очи срещу Черни, нападателят преодоля вратаря и стреля от малък ъгъл, но Костадин Стоянов изби с ръка. Съдията Александър Костадинов посочи бялата точка и вдигна само жълт картон на защитника.В 19-та минута армейците отново поведоха в резултата след гол от дузпа на Мишел Платини. Тя бе отсъдена за умишлена игра с ръка на падналия Николай Маринов, който изби топката, влизаща в празната врата на врачани. За това нарушение Маринов бе изгонен от игра.Останали с човек повече гостите от София упражниха натиск и в 32-та минута Венков като по чудо не вкара трети гол за ЦСКА, когато засече с глава добро центриране на Присо отдясно, но не улучи вратата.В 36-та минута, макар и с 10 човека, врачани изравниха за втори път. Автор на попадението стана Петър Альошев, който вкара с глава след центриране от фаул.Това даде криле на Ботев, който не допусна опасни ситуации до предпоследната минута на първата част. В 45-та минута последва нов фрапантен пропуск на Присо, който получи отличен пас от Венци Василев и от 9-10 метра, необезспокояван от никого, изрита топката поне 5 метра над вратата.Секунди по-късно, след поредната безумна грешка на двойката централни бранители Попов-Стоянов, Якимов излезе очи в очи срещу Черни, но стреля в аут.В 60-та минута поредна грешка на червената отбрана позволи на играч на Ботев да се озове почти на празна врата, но малко не му достигна да вкара трети гол за своя отбор.В 62-та минута с шут по земя от 22 метра Платини вкара трети гол за ЦСКА.Малко след третото попадение Присо осъществи мощен пробив по дясното крило, който завърши с остро центриране, а при опита си да изчисти бранител на домакините уцели лявата греда на собствената си врата.В 73-та минута домакините изравниха за трети път. Голът вкара Илия Илиев от дузпа, свирена при безобидна ситуация за неволна игра с ръка на Марсиньо.Радостта на врачани обаче не трая дълго, тъй като само 60 секунди по-късно Присо проби за пореден път по дясното крило, подаде на Венци Василев, който върна хитро топката към Лукас Саша и бразилецът без забавяне вкара за 3:4 за ЦСКА. Седем минути преди края Платини бе изгонен за втори жълт картон, след като ритна към публиката хвърлена към него бутилка с минерална вода, но въпреки това тима записа четвърта поредна победа в първенството.Така голаджията пропуска мача с Лудогорец в следващия кръг на "Българска армия".БОТЕВ (ВРАЦА) ЦСКА 3:40:1 Марсиньо 51:1 Атанасов 13 д.1:2 Платини 19 д.2:2 Альошев 362:3 Платини 623:3 Илиев 73 д.3:4 Лукас Саша 74СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧАСнимки: Емона Цончева, Sportal.bg