Интер пак забуксува с домакински хикс срещу Каляри (видео)

Отборът на Интер отново забуксува в Серия "А" след като не успя да победи тима на Каляри в домакинството си от 25-ия кръг в Серия "А". След двете поредни победи в предните два кръга "нерадзурите" стигнаха само до равенство 1:1 на своя "Джузепе Меаца" и разочароваха своите привърженици. Гостите първи поведоха от дузпа в 40-ата минута реализирана от Маурисио Пинийя, а Роландо изравни в 51-ата минута.През първата част Интер опитваше да контролира събитията на терена, но макар повече да задържаха топката, играчите на домакините не успяха да създадат много голови опасности. Най-близо до гола бе Валтер Самуел в 23-ата минута, когато след центриране от фаул стреля от близо с глава, но покрай вратата.Каляри обаче чакаше всяка възможност да контраатакува и в 35-ата минута Матиас Весино изскочи зад защитата, напредна и отправи удар, профучал до гредата. В 40-ата минута при едно наглед безобидно центриране в наказателното поле Жуан Жезус игра с ръка и съдията даде дузпа за гостите. Маурисио Пинийя пък не сгреши от бялата топка и направи резултата 0:1. В самия край на полувремето Диего Милито можеше да възстанови равенството като стреля силно, но вратаря на гостите някак успя да спаси удара му.В началото на втората част обаче Интер излезе преобразен и още в 51-ата минута се стигна до изравняване на резултата. Мауро Икарди свали с глава топката към Роландо, който от близо я засече във вратата - 1:1. Четири минути по-късно  Фреди Гуарин нахлу в наказателното поле и си освободи пространство за удар, но прати кълбото над гредата. Каляри обаче отговори със страхотен шанс пред Виктор Ибарбо, който стреля на сантиметри над вратата. Интер все пак продължи да натиска и в 64-ата минута Паласио получи чудесен извеждащ пас, но от близо не успя да преодолее вратаря Влада Аврамов.В края обаче, когато се очакваше да дойде истинския финален щурм, играчите на Интер загубиха всякаква идея в атака и не успяха по никакъв начин да притеснят своя съперник. Едва минута преди края след едно разбъркване в наказателното поле на сардинци топката се отби от напречната греда, но отново не пожела да влезе във вратата. Така резултатът остана непроменен и двата тима поделиха по една точка.След този хикс Интер има актив от 40 точки и остава на 5-ото място в класирането. Каляри пък е с 25 точки на 15-ата позиция.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ