Колумбиец с брилянтен дебют, Литекс се залепи плътно зад шампионите (видео)

Отборът на Литекс започна с убедителна победа пролетния дял от шампионата. Ловчанлии разбиха с 3:0 Берое в среща от 24-ия кръг, а най-голямо впечатление направи дебютиралият днес Данило Асприля. Колумбиецът отбеляза две попадения - в 22-ата и 45-ата минута, а Симеон Славчев добави дежурния си гол в 29-ата минута.25-годишният Асприля показа много силна игра по дясното крило и на няколко пъти бе неуловим за защитата на съперника. Повторен дебют в елита с екипа на Литекс пък направи бразилецът Том, който се появи като резерва през втората част.С победата "оранжевите" изостават на една точка от шампиона Лудогорец. След две седмици предстои директен сблъсък между двата тима в Ловеч. Преди това футболистите на Златомир Загорчич гостуват на Черно море, а разградчани приемат аутсайдера Пирин (Гоце Делчев).Старозагорци пък загубиха и теоретичните си шансове за 7-ото място в класирането и ще трябва да се задоволят с битки във втората половина на шампионата.Мачът започна на бавни обороти и в началните минути интересните ситуации на терена липсваха. В 22-ата минута Веселин Пенев загуби топката около централния кръг и тя попадна в Асприля. При тази ситуация гостите претендираха за нарушение, но такова не бе отсъдено. Колумбиецът нахлу в наказателното поле, слаломира между трима в зелено и с точен завършващ удар се разписа за 1:0.Малко след това Иво Иванов направи груба грешка, Вилмар Джордан открадна кълбото и се насочи сам срещу Иван Караджов, но би право в тялото му. В 29-ата минута ловчанлии направиха атака като по учебник, която започна от Славчев, премина през Джазула и Цветанов и бе завършена с точен удар от младата звезда на Литекс за 2:0. Това бе 12-и гол за Симеон Славчев в "А" група през този сезон.Единственото чисто положение за гол на Берое през първата част бе в 37-ата минута, когато Георги Андонов центрира отляво, но Станислав Костов не намери очертанията на вратата от непосредствена близост.В 45-ата минута Асприля се възползва от поредна неубедителна изява на старозагорската отбрана, преодоля Иванов и с удар покрай Караджов направи преднината на Литекс класическа.Старозагорци изравниха играта след почивката, но така и не успяха да създадат опасно положение пред Евгени Александров. Единствено новото попълнение Стефан Спировски стреля два пъти от голяма дистанция, но кълбото излезе в аут и в двата случая.Колумбийските остриета на Литекс пък направиха поредната си отлична комбинация в 68-ата минута, но Джордан не бе прецизен в завършващия удар. СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ