Преотстъпен от Милан попречи на Монако да се изравни с ПСЖ (видео)

Отборите на Монпелие и Монако завършиха 1:1 в първа среща от 20-ия кръг на френското първенство. По този начин тимът от Княжеството пропусна отлична възможност да се изравни по точки с шампиона и водач в класирането Пари Сен Жермен. Домакините от Монпелие пък останаха точно над зоната на изпадащите.Гола за Мопелие отбеляза новото попълнение Мбайе Нианг. Взетият под наем от Милан нападател се разписа още в дебюта си и изравни в 68-ата минута.  Малко преди това гостите бяха повели с попадение на защитника Лайвин Курзава.Преди почивката по-активни бяха домакините, но по-чистите положения бяха пред тяхната врата. Жофри Журдрен спаси силен изстрел на Жоао Моутиньо, а звездата Радамел Фалкао нямаше ден и пропиля няколко добри възможности да открие резултата.В 52-ата минута Курзава даде аванс на Монако след центриране на Хамес Родригес, при което обаче останаха съмнения, че няколко играчи на гостите са в засада. Четвърт час по-късно Ерик Абидал повали в наказателното поле Реми Кабела и реферът отсъди дузпа. Даниел Субашич спаси удара на Нианг, но при добавката младокът не сбърка и оформи крайното 1:1.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА