Преотстъпен от Милан попречи на Монако да се изравни с ПСЖ (видео)

Отборите на Монпелие и Монако завършиха 1:1 в първа среща от 20-ия кръг на френското първенство. По този начин тимът от Княжеството пропусна отлична възможност да се изравни по точки с шампиона и водач в класирането Пари Сен Жермен. Домакините от Монпелие пък останаха точно над зоната на изпадащите.

Гола за Мопелие отбеляза новото попълнение Мбайе Нианг. Взетият под наем от Милан нападател се разписа още в дебюта си и изравни в 68-ата минута.  Малко преди това гостите бяха повели с попадение на защитника Лайвин Курзава.

Преди почивката по-активни бяха домакините, но по-чистите положения бяха пред тяхната врата. Жофри Журдрен спаси силен изстрел на Жоао Моутиньо, а звездата Радамел Фалкао нямаше ден и пропиля няколко добри възможности да открие резултата.

В 52-ата минута Курзава даде аванс на Монако след центриране на Хамес Родригес, при което обаче останаха съмнения, че няколко играчи на гостите са в засада. Четвърт час по-късно Ерик Абидал повали в наказателното поле Реми Кабела и реферът отсъди дузпа. Даниел Субашич спаси удара на Нианг, но при добавката младокът не сбърка и оформи крайното 1:1.