Челси излезе втори (видео)

Челси се върна на второ място във временното класиране на Премиър лийг, след като победи с 2:1 Кристъл Палас на "Стамфорд Бридж". Фернандо Торес (16') и Рамиреш (35') изковаха победата на "сините", а между тях Маруан Шамак (29') доказа, че се намира в прекрасна форма, вкарвайки третия си гол с последните три мача на своя отбор. Още в 16-ата минута Торес даде преднина на домакините. Удар на Вилиан от границата на наказателното поле рикошира в гредата, а испанецът успя да стигне до топката и да я прати във вратата на Сперони. В 29-ата минута Маруан Шамак изравни. Мароканецът засече от въздуха подаване на Уорд, вкарвайки гол в трети пореден мач. Десет минути преди почивката Рамиреш отново изведе Челси напред с много хубаво попадение, дошло след удар извън наказателното поле. През второто полувреме Петер Чех имаше значителен принос за това трите точки да отидат в актива на домакините, след като спаси чисти положения, открили се пред Пънчиън, Дилейни и особено О'Кийфи. В самия край пък Рамиреш пропусна две златни възможности да направи победата на Челси по-изразителна, а Сперони парира опасни удари на Шюрле и Демба Ба. Чесли се изкачи на второ място - на две точки зад лидера Арсенал. Кристъл Палас е в зоната на изпадащите - на 18-о място, с 13 точки. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!!!РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!!!КЛАСИРАНЕ В ПРЕМИЪР ЛИЙГ ТУК!!!