Ботев и Берое излизат в Битката за Тракия

Ботев (Пд) се готви за здрава борба срещу Берое в днешното дерби между двата отбора, познато като Битката за Тракия. Старозагорци са най-неудобния съперник за отбора на Станимир Стоилов след завръщането на "канарчетата" в елита. И трите мача помежду им завършиха с победи за Берое. За последно това стана на 22 септември, когато Берое надви Ботев с 1:0 в деветия кръг. Голът тогава отбеляза Давид Каядо.Двубоят е от 14 ч., но се очаква бултрасите да напълнят стадион "Христо Ботев", тъй като това е последният домакински мач на тази арена в сегашния й вид. От пролетта "жълто-черните" ще играят на базата си в Коматево, тъй като на стадиона започва мащабно строителство. Днес ще бъде и последния шанс за "бултрасите" да видят любимеца си Тодор Неделев в игра. 20-годишният национал след Нова година става част от германския Майнц 05. Треньорът Стоилов ще изчака да види състоянието на терена и едва тогава ще прецени дали да рискува с Неделев като титуляр, тъй като не иска футболистът да отиде контузен в Германия. Очаква се Тошко да влезе в игра през второто полувреме, за да обере овациите на трибуните, като се очаква преди това колегите му да са изковали тага желаната победа над заралии.В редиците на Берое не се очакват промени в сравнение със състава, загубил от Локо (Сф) в миналия кръг. На трибуните се очакват и много зрители от Стара Загора, които традиционно подкрепят мощно отбора си.Вероятни състави:Ботев (Пд): Стаховяк, Христов, Грънчаров, Спрокел, Минев, Иршак, Сърмов, Виейра, Кортзорг, Анисе, Цветков.Берое: Караджов, Крумов, Стойчев, Иванов, Пенев, Елиаш, Джоман, Мартинс, Андонов, Каядо, Христов.Ст. "Христо Ботев", 14 ч.МИНУТА ПО МИНУТА