Ботев и Берое излизат в Битката за Тракия

Ботев (Пд) се готви за здрава борба срещу Берое в днешното дерби между двата отбора, познато като Битката за Тракия. Старозагорци са най-неудобния съперник за отбора на Станимир Стоилов след завръщането на "канарчетата" в елита. И трите мача помежду им завършиха с победи за Берое. За последно това стана на 22 септември, когато Берое надви Ботев с 1:0 в деветия кръг. Голът тогава отбеляза Давид Каядо.
Двубоят е от 14 ч., но се очаква бултрасите да напълнят стадион "Христо Ботев", тъй като това е последният домакински мач на тази арена в сегашния й вид. От пролетта "жълто-черните" ще играят на базата си в Коматево, тъй като на стадиона започва мащабно строителство.

Днес ще бъде и последния шанс за "бултрасите" да видят любимеца си Тодор Неделев в игра. 20-годишният национал след Нова година става част от германския Майнц 05. Треньорът Стоилов ще изчака да види състоянието на терена и едва тогава ще прецени дали да рискува с Неделев като титуляр, тъй като не иска футболистът да отиде контузен в Германия. Очаква се Тошко да влезе в игра през второто полувреме, за да обере овациите на трибуните, като се очаква преди това колегите му да са изковали тага желаната победа над заралии.
В редиците на Берое не се очакват промени в сравнение със състава, загубил от Локо (Сф) в миналия кръг. На трибуните се очакват и много зрители от Стара Загора, които традиционно подкрепят мощно отбора си.

Вероятни състави:

Ботев (Пд): Стаховяк, Христов, Грънчаров, Спрокел, Минев, Иршак, Сърмов, Виейра, Кортзорг, Анисе, Цветков.

Берое: Караджов, Крумов, Стойчев, Иванов, Пенев, Елиаш, Джоман, Мартинс, Андонов, Каядо, Христов.