Барса се разигра след колебливо начало, дебютант бележи за каталунците (видео)

В първа 1/16-финална среща от турнира за Купата на краля Барселона победи с 4:1 като гост третодивизионния Картахена и на практика си гарантира място в следващата фаза. Това бе първи успех за каталунците след загубите от Аякс и Атлетик (Билбао). Наставникът Херардо Мартино даде почивка на част от титулярите си, но в игра след близо три месеца извън терените се завърна Жорди Алба. Барса допусна домакините да поведат с гол на Фернандо Ортега в 17-ата минута, но до почивката Педро Родригес и Сеск Фабрегас обърнаха резултата. Педро вкара втория си гол в 76-ата минута, а в края остана време да се разпише и младият камерунец Жан-Мари Донгу, който дебютира за първия тим на Барселона.В началото гостите подходиха прекалено високомерно, а водени от желанието да се докажат срещу именития съперник, футболистите на Картахена направиха няколко доста добри атаки. При една от тях дълъг пас през центъра завари неподготвен Карлес Пуйол и Фернандо прати топката във вратата на Барса. Домакините удържаха преднината си цели 20 минути, преди Педро да изравни. Крилото на Барселона направи два сериозни пропуска по-рано, но от третия опит успя да се разпише. В 43-ата минута Фабрегас с красив удар след центриране от десния фланг изведе Барса напред.С напредването на времето не беше изненадващо, че домакините започнаха да допускат все повече грешки. Барса пък редеше пропуск след пропуск, като над всички изпъкна Алексис Санчес, който от 5-6 метра прати топката над вратата. В 76-ата минута Педро финтира стража на Картахена и отбеляза трети гол за "блаугранас", а в последната минута камерунецът Донгу довкара отбитата от гредата топка и вкара първия си гол за Барселона.Купа на Испания, 1/16-финали:КАРТАХЕНА - БАРСЕЛОНА 1:4 (1:2)1:0 Фернандо (17)1:1 Педро (37)1:2 Фабрегас (43)1:3 Педро (76)1:4 Донгу (90)